SAHAFLAR KİTAP FUARINDA
Son Güncelleme : 2010-10-27 11:58:29

Bu yıl 29.su düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarı'na ilk defa İstanbul'dan sahaflar da katılıyor. 30 Ekim – 7 Kasım 2010 tarihleri arasında birbirinden önemli etkinliklere de evsahipliği yapacak olan İstanbul Kitap Fuarı, sahafların da katılmasıyla ayrı bir önem kazanıyor ve uluslararası önemini de artırıyor.

Edebiyatı ve kültürüyle de ilk defa onur konuğu olarak yer alacak İspanya, önemli yazar, çevirmen ve müzisyenleri ile birlikte Uluslarası Salon'a konuk oluyor. Zagor’un efsanevi çizeri Gallieno Ferri ve İtalya’nın önde gelen çizerleri Kitap Fuarı kapsamında Türkiye’den okurlarıyla buluşacak olmasından dolayı, sahaflar da İspanya ve çizgiroman üzerine ellerinde bulunan ürünlerini getirerek fuara renk katacaktır.

Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla onur yazarı olarak katılacak olan değerli mimar, bilimadamı ve yazar Sayın Doğan Kuban için; çalışmaları, projeleri ve eserleri üzerine söyleşi, panel gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek; çalışmalarından ve yaşamından kesitlerden oluşan özel bir sergi ile birlikte kitapseverlerle buluşacaktır.

2010 Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul’u yazan yazar, şair, gazeteci ve araştırmacıların katılımı, yurtdışından İstanbul’u yazan yazarların davet edilmesi ve nihayetinde bunlara İstanbul'daki sahafların İstanbul üzerine yayınlanmış ve baskısı olmayan nadir kitapların da getirilecek olmasıyla, tema olarak belirlenen “İstanbul'u Yazmak” anlamı da zenginleşmiş oluyor.

Baskısı bitmiş kitaplarıyla, osmanlıca ve yabancı dildeki eserleriyle, 1.baskı ve imzalı kitaplarıyla, nadide afişleriyle, plaklarıyla, eski gazete, dergi, fotoğraf, belge, ephemera ve çizgiromanlarıyla, nadir ve en güzel ürünleriyle 30 Ekim – 7 Kasım tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ne katılacak olan Sahaflar, yapılacak olan organizasyonu daha da anlamlı kılıyor. Dünya standartları ölçüsüne taşınmaya çalışılan İstanbul Kitap Fuarı'na şimdilik 14 Sahaf ile katılarak, gelecekte yapılacak daha geniş çaptaki sahaf organizasyonların da temelini atmış oluyorlar.

Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, 4.Salon'da yer alacak olan Sahaflar ise sırayla şöyle:

SAHAF ANKA NADİR KİTAP, Salon 4, Stand 103

SAHAF BABİL, salon 4, stand 203

SAHAF BARIŞ, salon 4, stand 102

SAHAF DENİZLER, salon 4, stand 200

SAHAF GEZEGEN, salon 4, stand 204

SAHAF İKARUS, salon 4, stand 206

SAHAF İMGE, salon 4, stand101

SAHAF KİTAP İÇİN, salon 4, stand205

SAHAF LEVANT, salon 4, stand104

SAHAF MÜTEFERRİKA, salon 4, stand202

SAHAF NİGAR, salon 4, stand 203

SAHAF OSMANLI KOLEKSİYON, salon4, stand 105

ULAŞIM VE YERLEŞİM                                                                                                    :


Tüm Haberler
 
 

İmge
Sahaf
Bir Kitap Kültürü
Osmanlıca, Türkçe ve her dilde eski kitaplar, belge, fotoğraf, sahafiye
Caferağa Mahallesi, Güneşlibahçe Sokak, No : 41/A Kadıköy-İstanbul

Tel. - Fax:0216 4493964


Bu site, IdeaSoft® Akıllı E-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır.